Evo, gui za početak.
Qt downloadujete sa https://www.qt.io/download -> go open source -> download the qt online installer
Treba vam qtcreator, qtdesigner, ja sam instalirao qt 6.2.3 biblioteke. Može sve (~30 gb), a dovoljno je i qtcore, qtwidgets, qtgui, a trebaće nam i qt opengl ili qt 3d.
Takođe vam treba nalog https://login.qt.io/login -> Create Account. Ja im nisam ostavio telefon.
Avast prijavljuje virus za qtdesignstudio, na webu kažu da je to uglavnom lažno obaveštenje. U svakom slučaju vam ne treba.

Posle toga napravite novi projekat. U Visual Studio-u 2019, instalirate na extensions -> manage extensions -> qt visual studio tools (izaberite putanju do msvc2019_64\6.2.3\bin qmake). Posle toga možete New Project -> kucate qt u search bar-u -> qt widgets application. Za Linux pretpostavljam da može qtcreator, napravite novi qt widgets/qmake projekat. Kod u prilogu (pazite da ne prekopirate preko triangulator-ovog main.cpp), kopirajte preko toga što ste napravili.

Pozdrav,

Jaroslav



On Fri, Feb 11, 2022 at 11:01 PM Marko Vojinovic <vmarko@ipb.ac.rs> wrote:

Poceti sa konstrukcijom GUI-ja. Za pocetak, umesto crteza na ekranu, GUI treba da realizuje sledece mogucnosti:

(1) Da meni opcija File -> New pita korisnika da izabere instanciranje: duzi, trougla, tetraedra, D-simpleksa, D-sfere (uz dopunsko pitanje za vrednost D), i na osnovu korisnikovog izbora da pozove odgovarajucu seed f-ju.

(2) Kada se seed f-ja izvrsi, obojiti kompleks bojom UniqueID (f-ja UniqueIDColor::colorize_entire_complex() iz zadatka 2), pa zatim otvoriti manji prozor (za novo-kreirani kompleks), i u tom prozoru ispisati redom sve k-simplekse metodom slicno kao u zadatku 4 (ali bez ispisivanja podsuseda). Tablicu organizovati rastuce po nivoima k, slicno kao drvo direktorijuma i fajlova u file-manageru (da spisak simpleksa nivoa k bude moguce "kolapsirati" i "ekspandirati" kliktanjem).

(3) Svaki simpleks ispisan na spisku u prozoru iz (2), npr. "(1-2-4)", treba da bude klikabilan --- kliktanje na njega treba da otvori tzv. "inspector" prozor za taj konkretni k-simpleks, u kome ce da budu pobrojane sve boje i njihove vrednosti koje taj k-simpleks nosi. Za sada su UniqueID i Boundary jedine boje koje ce se pojaviti na tom spisku, ali kasnije cemo dodavati i druge boje, pa algoritam treba prosto da prodje kroz spisak svih boja i sve ih pobroji jednu ispod druge.

Za inspektor-prozor planiramo dodatne funkcionalnosti za kasnije (menjanje vrednosti boja, ispis tablice suseda datog k-simpleksa, dugmad za primenjivanje raznih f-ja nad simpleksom, itd). Sa druge strane, prozor u kome ispisujemo tablicu svih simpleksa u kompleksu nece imati neku narocitu dodatnu funkcionalnost (koristicemo ga dok ne implementiramo prozor koji ce da crta ceo kompleks na ekranu, umesto ispisivanja tablice simpleksa).


:-)
Marko


Dr. Marko Vojinovic
Group for Gravitation, Particles and Fields
Institute of Physics
University of Belgrade
======================
home page: www.markovojinovic.com
e-mail:    vmarko@ipb.ac.rs


--
QGHG-it-dev-list mailing list
QGHG-it-dev-list@ipb.ac.rs
http://mail.ipb.ac.rs/mailman/listinfo/qghg-it-dev-list